oprawa muzyczna na uroczystości okolicznościowe (wesele, studniówka, urodziny, bankiet firmowy, koncerty)

Mali Poligrodzianie - Przeźmierowo

Mali Poligrodzianie
Oceń:
(Ocena: 0, głosów: 0)

Telefon: wyświetl Nr telefonu
Strona www: goksezam.pl
Wyślij zapytanie: wyślij e-mail
Kategorie usług
Mali Poligrodzianie - opis
W gminie Tarnowo Podgórne nie brakuje miłośników zespołów pieśni i tańca. Świadczyć o tym ma możliwość przynajmniej zainteresowanie koncertami działających w GOK „SEZAM” „Lusowiaków” i „Modraków”. Ze stuprocentową pewnością interesującą propozycją dla fanów folkloru będzie występ zespołu „Mali Poligrodzianie”.

Grupa powstała przy Zespole Tańca Ludowego Politechniki Poznańskiej „Poligrodzianie” w 1985 roku. Liczy ok. 40 młodych tancerek i tancerzy w wieku 6-14 lat. Pośród idei przyświecających zespołowi od samego początku zostały kształcenie wrażliwości na sztukę, wychowanie w duchu tradycji ludowej i szacunek dla polskiej kultury. W przygotowaniu tańców i przyśpiewek „Mali Poligrodzianie” wykorzystują autentyczne źródła, maksymalnie zbliżone do korzeni polskiego folkloru, zachowują typowy skład instrumentalny i sposób zachowania umotywowany dla przedstawianego regionu.

Zespół odwiedził blisko 20 krajów na trzech kontynentach, był kilkukrotnie nagradzany na konkursach, przeglądach i festiwalach. Pośród jego wyróżnień są m. in. I Nagroda na Wojewódzkim Przeglądzie Folklorystycznym 2003 w Nowym Tomyślu, Nagroda Specjalna Wojewody Lubuskiego na XI Ogólnopolskim Festiwalu Zespołów Tanecznych Dzieci i Młodzieży Szkolnej w 2004 r. w Gorzowie Wielkopolskim , a oprócz tego I Miejsce na IV Przeglądzie „Folklor Świata” w 2014 r. w Sieradzu.

W trakcie godzinnego występu, który odbędzie się w piątek, 10 kwietnia o godz. 18 w Centrum Kultury Przeźmierowo zobaczymy 9 scenek taneczno-wokalnych ukazujących zwyczaje, zabawy i gwarę niepowtarzalną dla Wielkopolski Zachodniej, regionu szamotulskiego i Dolnego Śląska. Choreografię przygotowali Marzenna Biegała-Howorska i Karol Rogacki, a za opracowanie muzyczne odpowiada Magdalena Wasińska. Wystąpi 40 wykonawców, towarzyszyć im będzie 6 muzyków – studentów i uczniów szkół muzycznych.

Darmowe zaproszenia na koncert dostępne są w Centrum Kultury w Przeźmierowie (w godz. 9-12 i 17-20) , a oprócz tego w Tarnowie Podgórnym: w Mieszkania Kultury (w godz. 15-20) i siedzibie GOK „SEZAM” (w godz. 8-15).
Opinie o Mali Poligrodzianie

Wyświetleń ogłoszenia od 2015.11.19 : 794 » edytuj ogłoszenie
Chcesz zdobywać nowe zlecenia? dodaj ogłoszenie za darmo.

Pozycja ogłoszenia w wielkopolskim: 17 Pozycja w Przeźmierowie: 1